KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16406189

nr 1640 6189

Rune Jansson

(1918-2014), Sverige

"Gömda trassel-streck". Signerad, daterad -61. Blandteknik, bildmått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm

Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 2 september 2024
kl 19:52:55

Rune Jansson

Läs mer om Rune Jansson